ГМО в харчовій промисловості

Слайды и текст этой презентации

Слайд №1
ГМО в харчовій промисловості

Слайд №2
Генетично модифіковані рослини вперше були комерціалізовані у 1996 р., відтоді площа їх культивування зростає щороку. У 2006 р. генетично модифіковані рослини вирощували у 22 країнах світу на площі понад 100 млн. га.
Слайд №3
Отже, генетично модифіковану продукцію у різному вигляді споживають в останні 10—12 років сотні мільйонів людей у різних, у тому числі й найбільш розвинених, країнах. В останні кілька років поступово збільшуються площі вирощування ГМо рослин і в країнах ЄС, що їх часто наводять як приклад спротиву поширенню ГМО. Насправді в ЄС у період з 1999 по 2004 рр. діяла тимчасова заборона на вирощування ГМ рослин, але не було жодної заборони щодо використання продукції, отриманої з трансгенних рослин, як харчу для людини та корму для тварин.
Слайд №4
Станом на сьогодні трансформовано близько 140 видів різних рослин. Водночас комерціалізовано (отримано дозвіл на вирощування у відкритих системах з промисловою метою, на використання як харчових продуктів або як корму для тварин) відносно малу їх кількість.
Слайд №5
Реально ж на комерційному ринку в останні роки присутні лише генетично модифіковані лінії сої, кукурудзи, ріпаку, бавовнику, люцерни, папайї та гарбуза.
Слайд №6
Основною привнесеною ознакою, що притаманна більшості комерціалізованих ГМо рослин, є стійкість до гербіцидів і стійкість до шкідників.
Слайд №7
Наразі ж відомо точно, що вживання продуктів з ГМО може призвести до появи алергічних реакцій. Ось, наприклад, у США, де ГМ-продукти вільно вживаються в їжу, від алергії страждають близько 70 % населення. У Швеції, де такі продукти під забороною, всього лише 7 %. Навряд чи це збіг.
Слайд №8
Наслідком прийому в їжу продуктів з трансгенами є порушення структури слизової оболонки шлунку, поява стійкої до антибіотиків мікрофлори кишківника. Наслідком може стати неможливість лікування багатьох інфекційних хвороб.
Слайд №9
Ще одним наслідком може бути зниження імунітету всього організму (70 % імунітету людини – в кишківнику), а також порушення обміну речовин.
Слайд №10
Продукти з ГМО можуть провокувати рак. Трансгени мають властивість вбудовуватися в генний апарат мікроорганізмів кишківника, а це вже мутація. Як відомо, саме мутації клітин призводять до розвитку ракових клітин.
Слайд №11
Щоб довести всі наслідки вживання продуктів з ГМО, необхідно 40-50 років. Тому щоб не нажити собі проблем і хвороб, буде не зайвою деяка обережність при виборі продуктів харчування.