Копірайтінг

Слайды и текст этой презентации

Слайд №1
Презентаціяна тему :“Копірайтинг”
Виконала
студентка групи ФБС-312
Пасенко Ксенія Владиславівна

Слайд №2
Копірайт
Слайд №3
Авторське право  — набір виключних прав, які дозволяють авторам літературних, мистецьких та наукових творів отримати соціальні блага від результатів своєї творчої діяльності. Авторське право є ключовою галуззю права інтелектуальної власності.
Слайд №4
Практично всі інтелектуальні твори можуть бути захищені як інтелектуальна власність. Інтелектуальна власність ділить всесвіт інтелектуальної творчості на три області
авторські права
торгові марки
патенти
Слайд №5
Авторське право захищає вираз, товарний знак, імена, патенти та ідеї. Воно захищає творчі вираження, які були зведені до матеріальної форми, такі як книги, частина музичних записів, комп’ютерних програм, сценарії, картини, фотографії, або кіно.
Товарний знак захищає торгові марки, буквальне маркування елементів у торгівлі. Ідея торгової марки є захист споживачів, надаючи їм деяку упевненість, що елементи, фірми певної марки є справжніми і точно можна сказати де вони виготовились.
Патент захищає інновації.
Слайд №6
Відповідно, до українського законодавства:
АП діє протягом усього життя автора і 70 років після його смерті. Для анонімних авторів АП діє лише протягом 70 років після оприлюднення твору;
якщо твір був створений у співавторстві, АП діє протягом життя його авторів і 70 років після смерті останнього з них;
по завершенні строку дії АП, твори переходять до суспільного надбання.

Строк дії авторського права
Слайд №7
Порушення немайнових прав автора називається плагіатом.

Слайд №8
Порушення майнових прав автора називається контрафакцією або піратством — АСТА.
Слайд №9
Також існує термін copyleft (недослівно це можна перекласти як «усі права дозволено») вживається для позначення особливого підходу до розуміння прав інтелектуальної власності. Автор або власник виключних майнових прав на об’єкт інтелектуальної власності надає кожному бажаючому право використовувати, модифікувати і розповсюджувати останню.
Слайд №10
Концепція копілефт була створена на противагу концепції копірайт, тобто традиційному розумінню прав інтелектуальної власності. 
Слайд №11
Висновки
Отже, копілефт і копірайт є невід’ємними частинами обігу інформації у суспільстві і тому це дуже важливий суб’єкт вивчення інформаційних технологій.