Війна як злочин проти довкілля

Слайды и текст этой презентации

Слайд №1
“Війна як злочин проти довкілля”
Презентація на тему:
Виконала: Гончарова Н.

Слайд №2
Підраховано вченими, що за останні 6000 років люди жили в мирі всього 292 роки.
Найбільший збиток природі був нанесений у війнах XX століття. Дві найважливіших обставини, що визначили це — могутні снаряди, гармати, бомби і двигуни.

Слайд №3
Наприкінці XIX століття на зміну паровим двигунам прийшли турбіни і двигуни внутрішнього згоряння, що працюють на нафті. Йдучи на дно нові кораблі залишали величезні плями нафти на поверхні і труїли природну фауну масою отруйних синтетичних речовин.
Слайд №4
Найбільш істотним в розвитку озброєнь у XX столітті є те, що з’явилися нові види озброєнь — що називаються зброєю масового знищення. Це хімічна, бактеріологічна та атомна зброя.
Ядерна зброя характеризується великою потужністю і різною вражаючою дією, яка визначається впливами на навколишнє середовище ударної хвилі, радіаційного випромінювання, проникаючої радіації, радіоактивного зараження і електромагнітного імпульсу.
Слайд №5
Хімічна зброя призначена для отруєння біосфери за допомогою бойових отруйних речовин — газів, рідини або твердих речовин. Хімічні отруйні речовини здатні укорінюватися і пересуватися по трофічних ланцюгах, створюючи високу токсичну небезпеку для життєдіяльності організмів.
Речовини негативно впливають на природні екосистеми, викликаючи масові ураження людей, загибель великої частини популяцій будь-яких хребетних тварин, рослин.
Слайд №6
Кількість випробувань хімічної й атомної зброї не йде ні в яке порівняння з кількістю фактів їхнього бойового застосування. Так, атомна зброя застосовувалася лише двічі, а іспитів було більш 2100. Тільки в СРСР їх було проведено близько 740. І на іспитах підривали заряди набагато більшої потужності. Так, на Новій Землі була висаджена воднева бомба потужністю 50 МЕГАТОНН !!! На 400 кілометрів навколо все живе – знищено.
Слайд №7
Бактеріологічною (біологічною) зброєю називають бактеріальні засоби (бактерії, віруси), отрути (токсини), призначені для масового ураження живих організмів.
Та найнебезпечнішим є створення “геофізичної” зброї.

Міжнародна символіка зброї масового ураження
Слайд №8
Війна це хаос і смерть. Війна шкодить не тільки людству, а й природі — руйнує грунт, вбиває звірів, птахів, риб.
При виробництві хімічної й атомної зброї виходить безліч небезпечних речовин, що важко утилізувати і зберігати, та й вони нерідко просто викидаються. Якщо врахувати, що багато хімічних речовин не розпадаються сотнями років — то стає зрозумілим, що військова промисловість закладає міну уповільненої дії під навколишнє середовище.
Слайд №9
Дякую за увагу!