Вища освіта Словаччини

Слайды и текст этой презентации

Слайд №1
Вища освіта в Чехословаччині

Слайд №2
Словаччина
Слайд №3
Система освіти Словацької Республіки складається із загальноосвітніх навчальних закладів, середніх професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів.
Загальноосвітні навчальні заклади діляться на школи першого рівня (1-4 класи) та школи другого рівня (5-9 класи).
Середні професійно-технічні заклади забезпечують повну загальну освіту (гімназія, середні професійно-технічні заклади, чотирирічні училища з отриманням атестата зрілості), або ж неповну загальну освіту (дво- та трирічні училища). Середні професійно-технічні заклади надають студентам теоретичні знання та практичні навики за конкретною обраною спеціальністю.
Загальноосвітні навчальні заклади та середні професійно-технічні навчальні заклади в Словацькій Республіці є державної та недержавної форми власності (приватні, церковні). Цього часу недержавні навчальні заклади становлять 7% від загальної кількості навчальних закладів Словацької Республіки. До досягнення 16-річного віку відвідання школи у Словаччині є обов’язковим.
Слайд №4
В системі вищої освіти Словацької Республіки функціонують 3 державні вищі навчальні заклади, 20 громадських університетів та 4 приватні вищі навчальні заклади неуніверситетського типу.
Вища освіта Словацької Республіки складається з трьох ступенів:
Перший ступінь – на отримання освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр. Тривалість навчання 3 — 4 роки, після чого випускники отримують академічне звання „Бакалавр“, (скорочено „Bc“).
Другий ступінь – на отримання освітньо-кваліфікаційного рівня магістр, інженер, або PhD. Зазвичай тривалість навчання такого типу 1 – 3 роки, продовжуючи перший ступінь навчання за такою ж або суміжною спеціальністю (загалом тривалість навчання – не менше 5 років), після чого випускники отримують академічне звання.
Слайд №5
Національна стипендіальна програма Словацької Республіки призначена також і на підтримку мобільності студентів, аспірантів, викладачів ВНЗ і науково-дослідних працівників для перебування у словацьких ВНЗ та науково-дослідних інститутах.
Типи стипендій:
Стипендії для іноземних студентів ВНЗ на частину магістерського навчання в обсязі 1 – 2 семестри (5 — 10 місяців) у словацьких ВНЗ.
Стипендії для іноземних аспірантів на частину аспірантського стаціонарного виду навчання в обсязі 1 – 12 місяців у словацьких ВНЗ і інститутах Словацької Академії Наук.
Стипендії для іноземних викладачів ВНЗ та науково-дослідних працівників в обсязі 1 – 12 місяців для проведення викладання, або дослідження у словацькому ВНЗ, інститутах Словацької Академії Наук і в неурядових організаціях на підставі запрошення.
Слайд №6
Стипендію можуть отримати громадяни наступних країн:
Країн-членів Європейського Союзу — Бельгія, Данія, Фінляндія, Франція, Греція, Голландія, Ірландія, Люксембург, Німеччина, Італія, Португалія, Іспанія, Швеція, Австрія, Великобританія, Кіпр, Чехія, Естонія, Угорщина, Мальта, Литва, Латвія, Польща, Словенія;
Наступні країни, що беруть участь в Болонському процесі (перелік країн, окрім тих, що вказані в пункті a) — Албанія, Андорра, Вірменія, Азербайджан, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Грузія, Ісландія, Ліхтенштейн, Молдавія, Норвегія, Румунія, Російська федерація, Сербія та Чорногорія, Швейцарія, Македонія, Туреччина, Україна;
Слайд №7
Університет Коменського
Університет Коменського в Братиславі (словац. Univerzita Komensk?ho v Bratislave) — класичний університет у столиці Словаччини місті Братиславі, найбільший і найстаріший університет у країні.Названий на честь видатного чеського мислителя-просвітника Яна Амоса Коменського.
Університет у Братиславі був заснований незабаром після утворення незалежної Чехословаччини у 1919 році за безпосередньої участі колективу празького Карлового університету. З огляду на це, тривалий час значною частиною професорсько-викладацького складу вишу були етнічні чехи.Спершу Братиславський університет мав лише один факультет — медицинський, однак уже 1921 року були відкриті філософський і юридичний факультети
Слайд №8
Від заснування Матяшом Корвіном Істрополітанського Університету 1465 року розпочалася історія вищої освіти на території сучасної Словаччини. Цього року на прохання Матяша Корвіна папа Павло II доручив Яношу Вітезу та Яну Паннонію з Чазми відкриття університету в Угорщині (єдиного на той час, однак не першого історично). Матяш Корвін ухвалив рішення про розміщення університету в Братиславі.
Слайд №9
Технічний університет Ліберец є державним університетом в Ліберці , Чехія . Його корені лежать в технічному коледжі машинобудування, який був заснований в 1953 році. Коледж був підвищений до університету, і взяла свою нинішню назву в 1995 році. Є в даний час більше 8000 студентів, що навчаються в 6 факультетів та один інститут: Механіко-машинобудівний факультет, факультет текстильної техніки, педагогічний факультет, економічний факультет, факультет мистецтва і архітектури, факультет мехатроніки, інформатики та міждисциплінарних досліджень та Інститут Охорона здоров‘я
Слайд №10
Роботу виконав
Студент групи ФБС 3-09
Білоножко Олександр