Землетруси

Слайды и текст этой презентации

Слайд №1
Черкаський інститут банківської справиУніверситету банківської справиНаціонального банку України
Підготувала
Студентка групи БОА 1-12
Погоріла Яна
Черкаси — 2012
На тему:
Землетруси

Слайд №2
Землетруси — короткотривалі, раптові струси земної кори, викликані перемінним переміщенням мас гірських порід у надрах Землі, чому сприяє порушення розтяжності осередка гірських порід і виникнення сейсмічних хвиль; під час сильних землетрусів, на поверхні Землі часто виникають щілини, скиди, зсуви, цунамі
Слайд №3
Слайд №4
Залежно від причин і місця виникнення, землетруси поділяються на:
Тектонічні
Вулканічні
Обвальні
Слайд №5
Тектонічні — виникають у результаті деформації міцної літосфери, коли під впливом прикладених до неї напружень границя міцності виявляється перевищеною і літосфера розколюється, катастрофічно звільняючи велику кількість енергії.
Слайд №6
Вулканічні-землетруси пов’язані з виверженням вулканів і приурочені до вулканічних поясів. Вулканічні землетруси слабосилі і носять локальний характер.
Слайд №7
Обвальні- землетрус, викликаний обвалом склепіння в підземній природній порожнині у розчинних гірських породах (вапняках, доломітах) або в порожнині, яка утворилася внаслідок виконаного вибуху.
Слайд №8
Моретруси-Якщо епіцентр землетрусу знаходиться на дні моря або на суходолі поблизу морського берега, то трапляються моретруси. Лише окремі сильні моретруси, які супроводжуються швидкими опусканнями великих ділянок морського дна по розривах, спричиняють великі хвилі, які називають цунамі.
Слайд №9
Техногенні або Антропогенні-штучно викликанна сейсмічність, що виникла внаслідок техногенної діяльності людини. Такі землетруси можливі тільки в районах, де проходять підземні розробки, тобто в шахтах.
Слайд №10
Виникнення землетрусу пов’язують головним чином з тектонічними процесами. Протягом року на Землі фіксується бл. 1 млн землетрусів. Виділяють гіпоцентр та епіцентр землетрусу.
Слайд №11
Дії населення в умовах землетрусу
Зберігати спокій
Залишити квартиру
Вимкнути нагрівальні пристрої та газ
Взяти необхідні речі, медикаменти, невеликий запас продуктів
Відійти подалі від будівель
Слайд №12
Якщо землетрус почався раптово, й вийти з квартири неможливо – необхідно зайняти місце у дверному чи віконному прорізі,а як тільки стихнуть перші поштовхи землетрусу швидко вийти на вулицю.
Слайд №13
Землетрус на Гаїті — великий землетрус на острові Гаїті став результатом переміщень земної кори в зоні контакту Карибської і Північно-Американської плит літосфери.
Слайд №14
Землетрус в Японії уже охрестили «апокаліпсисом». У розпал робочого дня 11 березня там сталася найпотужніша в історії країни серія підземних поштовхів, найсильніший з яких сягнув магнітуди у 8,9. На північний схід Японії обрушилося гігантське цунамі: хвилі заввишки до 10 метрів зносили все на своєму шляху.Землетрус в Японії призвів до зміщення осі обертання Землі майже на 10 сантиметрів. На думку сейсмологів, наслідки цього лиха поступаються лише найбільшому катаклізму за всю історію спостережень — Великому Чилійському землетрусу 1960 року.
Слайд №15
Слайд №16
Дякую за увагу!!!