Дії людини в екстремальних ситуаціях: в умовах перебування у воді, в умовах холоду та спеки, при ураганах

Слайды и текст этой презентации

Слайд №1
 Дії людини в екстремальних ситуаціях: в умовах перебування у воді, в умовах холоду та спеки, при ураганах

Слайд №2
Дії в екстремальному перебуванні у воді

Часто при плаванні у воді виникають судоми. При таких випадках, якщо це м`язи передньої поверхні стегна, то ногу згинають у колінному суглобі повністю, підтягаючи її ззаду руками за стопу. При судомах м’язів задньої поверхні стегна ногу розгинають у колінному суглобі.
При судомах рук — стискають у кулак і розтискають пальці, згинають і розгинають руки в ліктьових суглобах.
Спочатку необхідно промасажувати м’язи, а потім пливти до берега, прагнучи виконувати неквапливі рухи.

Слайд №3
Плавання в нічний час
У нічний час у воді можна опинитися при купанні увечері, коли швидко і непомітно темніє; при нічних купаннях і втраті орієнтирів; при тривалому багатогодинному плаванні.
Перш за все, необхідно заспокоїтися і визначити напрямок плавання з видимих на березі орієнтирах; якщо це неможливо, то треба рухатися у напрямі хвиль або визначити азимут напрямку руху за вірогідним заходом сонця, за Полярною зіркою.
У нічний час краще використовувати економічніші способи плавання брас і на боку, постійно контролюючи напрямок руху.
Слайд №4
При потраплянні у сильну хвилю потрібно:
-частіше перевіряти напрям руху по видимих на березі орієнтирах або по напряму хвиль;
-не піддаватися випробовуваному страху, тверезо оцінити обстановку і мобілізувати всі свої духовні і фізичні сили на подолання небезпечної ситуації;
-постаратися вийти на берег в районі піщаної або глечної мілини.
Слайд №5
Плавання у воді, покритій речовиною, що горить:

При катастрофах на нафторозробках, що знаходяться в морі, або танкерах, що перевозять нафтопродукти, людина може опинитися у воді, покритій речовиною, що горить. Для виходу з положення, що створилося, необхідно, перш за все, правильно визначити напрям руху: назустріч вітру або хвилі. Плавець долає ділянку, що горить, упірнаючи на глибині близько 1 м, періодично спливаючи для вдиху, до виходу на вільну від речовини, що горить, воду. Перед підйомом голови на поверхню плавець збовтує над собою воду, розгонячи речовину, що горить. Спливання не повинне бути високим, оскільки чим вище від поверхні води, тим вище температура.

Слайд №6
Людина, що провалилася під лід, не повинна в паніці хапатися за тонку кромку або навалюватися на неї всієї тяжкістю тіла: від цього лід обломлюється, і місце провалу розширяється.
Треба постаратися лягти на край ополонки спиною або грудьми, розкинути в сторони руки і упертися по можливості ногами в протилежний край. Потім, спираючись ліктями об кромку льоду, перевести тіло в горизонтальне положення, щоб ноги опинилися біля поверхні води. Ногу, що знаходиться ближче до кромки, обережно витягнути на лід, одночасно нахиляючи в ту ж сторону тіло. Витягнути з води іншу ногу і, не встаючи, з широко розкинутими руками і ногами відповзти від небезпечного місця, розподіляючи тяжкість тіла на можливо більшій поверхні льоду
Слайд №7
Перша допомога при переохолодженні людини

Потерпілого насамперед слід перенести в тепле приміщення і приступити до поступового зігрівання. Краще зігрівати у ванні з водою кімнатної температури. Проводячи обережний масаж усіх частин тіла, температуру води поступово доводять до 36 °С. Коли шкіра порожевіє, починають проводити реанімаційні заходи (штучне дихання і непрямий масаж серця). Як тільки з’явиться самостійне дихання і потерпілий опритомніє, його переносять у ліжко, тепло вкривають, дають гарячий солодкий чай, каву, молоко, можна тепле вино.
Після зігрівання слід визначити, чи не відбулося обмороження кінцівок та інших частин тіла. Якщо такі ознаки є, треба вжити заходів щодо обробки обморожених місць.

Слайд №8
Дії людини при спеці
У спеку, внаслідок перегріву поверхні тіла, з’являється небезпека сонячного удару.Найчастіше цей синдром виникає у неакліматизованих осіб або в осіб із вродженим порушенням функції потових залоз. Появі сонячного удару можуть сприяти і погана вентиляція та невідповідний одяг. При цьому припиняється потовиділення, температура тіла підвищується до сорока градусів за Цельсієм. Відбуваються зміни в центральній нервовій системі. Різко погіршується самопочуття, людина втрачає свідомість. Шкіра суха на дотик, гаряча. Розвивається гостра серцева, печінкова, ниркова недостатність.
При сонячному ударі необхідно якнайшвидше знизити температуру тіла людини. Пацієнта помістити у затінок, зняти одяг, зволожити шкіру водою, забезпечити доступ прохолодного повітря, викликати бригаду швидкої допомоги.
Слайд №9
 Дії населення при ураганах

З отриманням штормового попередження слід вимкнути комунальні енергетичні мережі, необхідно припинити зовнішні роботи, запастися електричними ліхтарями, гасовими лампами, свічками. Доцільно створити запаси води на 2-3 доби, підготувати похідні плитки, примуси, не забути запастися продуктами харчування і медикаментами, особливо перев’язочними матеріалами. Перебуваючи у будинку, слід остерігатися поранень уламками скла, що розлітається. Для цього треба відійти від вікон і встати
впритул до простінку. Заборонено знаходитися на шляхопроводах, наближатися , місць зберігання легкозаймистих або сильнодіючих отруйних речовин.

Слайд №10
  Дії населення при ураганах

Якщо ураган (смерч) застав вас на відкритій місцевості, ліпше за все сховатися у канапі, ямі, яру, будь-якій виїмці: лягти на дно заглиблення і щільно притулитися до землі. Перебувати пошкодженій будівлі небезпечно — вона може обвалитися під новим натиском вітру.
Особливо слід остерігатися розірваних електропроводів виключена імовірність того, що вони під напругою.
Ураган (смерч) може супроводжуватися грозою. Ухиляйтесь від ситуацій, при яких збільшується ймовірність ураження блискавкою: не укривайтеся під деревами, які стоять, окремо; не підходьте до ліній електропередач і т. п.

Слайд №11
Таким чином ,головною умовою всіх дій людини у екстремальних ситуаціях – це не піддаватися паніці. Діяти грамотно свідомо, утримуватися від нерозумних вчинків, надавати допомогу потерпілим.